"Kóduj s obrami" online workshop ZADARMO práve prebieha! Zistiť viac!

Kóduj s obrami

Máme posledné voľné miesta!

Teší nás obrovský záujem detí o naše programovacie workshopy. V súčasnosti registrujeme vyše 300 detí zo základných i stredných škôl. Tento víkend 6. a 7. marca prebehnú posledné workshop.

Programovací workshop „Kóduj s obrami“ je podujatie organizované 2-krát za rok v spolupráci s občianskym združením Kóduj IT pre žiakov základných a študentov stredných škôl.

Cieľom workshopu je predstaviť deťom hravou formou programovanie a nové technológie. Workshopy sú tematicky rozdelené do 5 skupín podľa veku a obsahu. Mladšie deti si vyskúšajú naprogramovať vlastnú hru alebo mobilnú aplikáciu. Staršie deti nahliadnu do tajov programovania a zoznámia sa s niektorým z programovacích jazykov.

Účasť na workshope je zadarmo. Na workshop je nutné sa prihlásiť prostredníctvom nášho registračného formulára (vpravo hore Registrácia a rozvrh), čím si rezervujete miesto. Je nutné, aby prihlášku vyplnil rodič alebo zákonný zástupca. Počet miest na jednom workshope je obmedzený, aby sa lektor mohol každému dieťaťu aktívne venovať. V súčasnej dobe sa kvôli pandemickej situácií bude workshop konať online.

Workshop je určený pre deti a mládež vo veku 7 až 19 rokov. Podmienkou účasti pre najmladšie deti je schopnosť čítať, písať a počítať aspoň do 20. Workshop je vhodný pre deti, ktoré nemajú s programovaním žiadne skúsenosti. Workshop radi zorganizujeme aj na základných, stredných školách, firemných alebo mestských podujatiach v rámci popularizácie štúdia v oblasti informačných technológií.

Obsah online workshopu:

  • 7-9 rokov: Scratch
  • 10-12: Scratch alebo Tvorba webových stránok
  • 13-19: C#

Programovacie workshopy trvajú 70 až 95 min. Maximálny počet detí v jednej skupine je 10.

Sprievodným podujatím workshopu je aj Celoslovenská súťaž v programovaní pre žiakov ZŠ a študentov SŠ. Témou 1. ročníka je Covid19. Na výhercov čakajú zaujímavé ceny, ktoré do súťaže darovali naši partneri. Viac sa o súťaži dozviete tu

Hlavný partner

Produktoví partneri

Mediálni partneri