Základy programovania a učenia sa umelej inteligencie objasnené s použitím rôznych typov online prostredí v kombinácii so Scratchom.

  • 5 stretnutí (raz alebo niekoľkokrát týždenne)

  • 2 x 45 min ()

  • COM_COURSES_MAX_STUDENT_NO_LABEL (10)


za kurz 85,00 €

Registrácia a rozvrh

Chceli by ste sa nás niečo opýtať?

Úvod

Technológie sa stali neoddeliteľnou súčasťou nášho každodenného života. Používame ich na prácu, v škole ale aj na zábavu. Vieme, ako fungujú? Ako aplikácie, ktoré nám nakreslia uši a nos psa na našu tvár vo videokamere vedia, kam ich umiestniť? Ako tieto aplikácie vedia, ktorú dovolenkovú destináciu či počítačovú hru nám ponúknuť? Tieto a dalsie problémy za nás v modernom svete rieši umelá inteligencia (AI).

Program kurzu

Umelá inteligencia je výzvou budúcnosti. Ponoríme sa priamo do jej sveta a naučíme ju rozpoznávať náš rukopis. Pozrime sa, ako rýchlo sa ho naučí.
V aplikáciách ako Instagram alebo Snapchat určite poznáte všetky druhy filtrov a masiek. Ako počítač vie, kde sú naše oči alebo ústa? Dnes zistíme a vyvinieme vlastné masky Minecraftu.
Vau. Myslím, že sme práve našli virtuálnu osobnosť, ktorá sa s nami dokáže inteligentne rozprávať. Volá sa Midas a pravdepodobne pochádza zo sveta Fortnite. No musíme si to najprv overiť. Naučíme ho komunikovať s nami.
Často večer premýšľate, akú hru si dnes zahrať? Umelá inteligencia sa už valí na pomoc. Vďaka nej, už na základe odpovedí na zopár otázok budeme môcť vyriešiť najťažšiu otázku ľudstva: akú hru by som si mal dnes zahrať ???
Už sme sa oboznámili s rozoznávaním rukopisu a o rozpoznávaní tváre. Je čas prejsť na ďalšiu úroveň. Teraz naučíme umelú inteligenciu rozpoznávať hlas. Znie to ako sci -fi, ale my sme experti.