Kurz pre každého, kto si chce vytvoriť svoj vlastný kanál na YouTube a stať sa profesionálnym youtuberom! Počas hodín si ukážeme funkcie programu OBS, od konfigurácie až po nahrávanie a streamovanie. Študenti sa oboznámia s programami užitočnými pri spracovaní filmu a tvorbe grafiky. Počas kurzu spolu odhalíme tajomstvá platformy YouTube.

  • 5 stretnutí (raz alebo niekoľkokrát týždenne)

  • 2x45 (every meeting)

  • COM_COURSES_MAX_STUDENT_NO_LABEL (10)


for the course 85,00 €

Registrácia a rozvrh

Chceli by ste sa nás niečo opýtať?

Úvod

Kurz je určený každému, kto chce preniknúť do tajov práce Youtubera. Na lekciách sa naučíme základy programu OBS, oboznámia sa s rozhraním programu, nakonfigurujeme ho na nahrávanie a streamovanie a naučíme sa, ako nastavovať kompozičné scény a pridávať rôzne zdroje obrazu a zvuku. Naše online kurzy NIE SÚ webináre ani videá na Youtube! V priebehu našich kurzov lektor zdieľa so študentami svoju obrazovku a má možnosť sledovať, na čom študenti pracujú a v prípade potreby im pomôcť. Študenti môžu klásť otázky a aktívne diskutovať o svojich zadaniach, či problémoch. TECHNICKÉ POŽIADAVKY: PC/Laptop absolútnym minimom 8GB RAM, ideálne 16GB, zároveň procesor so 4 jadrami a 2GB miesta na disku. Všetky kurzy sú na win10, použitie linux alebo mac nie je možné.

Program kurzu

Cieľ lekcie je naučiť sa, ako vytvoriť pútavé YouTube videá. Oboznámime sa s hardvérom, bezplatnými a platenými programami užitočnými pre prácu YouTubera. Na lekciách si ukážeme funkcionality programu OBS, rozhranie programu, nastavenia pre nahrávanie a vysielanie. Študenti sa naučia spracovať a usporiadať strihy, komponovať scény a pridávať rôzne zdroje obrazu a zvuku.
Cieľ lekcie je naučiť sa efektívne vytvárať vlastné scény na nahrávanie a vysielanie (napr. obrazovka s prezentáciou alebo webová kamera hráč + hráč) a plynulo ich meniť. Počas lekcie sa naučíme ako vložiť odpočítavaciu obrazovku, pridať logo a podobne. Výsledkom lekcie bude nastavenie servera pre vysielanie a skúšobné vysielanie vytvorených scén.
Cieľ lekcie je vytvoriť grafickú ukážku vášho filmu v Canve. Povieme si o zdrojoch fotografií, ilustrácií, zvukov a hudby, ktoré môžeme používať zadarmo a takisto o licenciách, ktoré nás oprávnia na používanie obrázkov a zvukov.
V tejto lekcii sa naučíme, ako zaznamenávať scény a upravovať ich do hotového filmu v bezplatnom programe HitFilm Express. Naučíme sa taktiež upravovať farby scén, pridávať prechodové efekty, titulky a hudbu. A vytvoríme tak veľmi zaujímavo upravený film.
V tejto lekcii si ukážeme, ako zaznamenávať scény a zostavovať ich do hotového filmu v bezplatnom programe HitFilm Express. Ukáže si, ako pridať video na YouTube so všetkými nastaveniami. Oboznámime sa s panelom tvorcov na YouTube. Ukážeme si, ako nastaviť obrazovky odberov, pridať hashtagy a skontrolovať údaje týkajúce sa zhliadnutí.