Tento kurz je ideálnou príležitosťou na začatie prvého dobrodružstva s programovaním. Vítame aj rodičov, ktorí sa chcú oboznámiť so svetom Minecraftu, a prežiť spoločný a hodnotný čas so svojimi deťmi pri ich obľúbenej aktivite. Na kurz je potrebné nainštalovať si licenciu Minecraft. Detaily a návod nižšie

  • 5 stretnutí ( raz alebo niekoľkokrát týždenne)

  • 2 x 45 min. (každé stretnutie)

  • COM_COURSES_MAX_STUDENT_NO_LABEL (8)


za kurz 85,00 €

Registrácia a rozvrh

Chceli by ste sa nás niečo opýtať?

Úvod

Kurz je úvodom do sveta Minecraftu. V prvej časti kurzu si prostredníctvom hier predstavíme prostredie Minecraftu, nastavíme si všetky potrebné technické parametre a server. Následne, v druhej polovici kurzu, využijeme prostredie Minecraftu na tvorbu a programovanie vlastných hier. Tento kurz je ideálnou príležitosťou na začatie prvého dobrodružstva s programovaním. Vítame aj rodičov, ktorí sa chcú oboznámiť so svetom Minecraftu, a prežiť spoločný a hodnotný čas so svojimi deťmi pri ich obľúbenej aktivite. Naše online kurzy NIE SÚ webináre ani videá na Youtube! V priebehu našich kurzov lektor zdieľa so študentami svoju obrazovku a má možnosť sledovať, na čom študenti pracujú a v prípade potreby im pomôcť. Študenti môžu klásť otázky a aktívne diskutovať o svojich zadaniach, či problémoch. JE POTREBNÉ ZAKÚPIŤ SI A NAINŠTALOVAŤ LICENCIU MINECRAFT BEDROCK (návod: https://drive.google.com/drive/folders/1SrxyWSOMaEYigDhWw75oSMc2FCzCkMo1?usp=sharing)

Program kurzu

Počas lekcie si ukážeme a naučíme sa pracovať so základnými mechanikami hry Minecraft: ovládanie, ťažba surovín a výroba predmetov.
V tejto lekcií si skrotíme si zvieratká a vytvoríme nástroje, aby sme boli pripravení na našu prvú noc vo svete Minecraftu.
Cieľ lekcie je poriadne preskúmať svet Minecraftu. Ten má mnoho podôb, podmorský, suchozemský, džungle, mestá, poklady. V útrobách svetov sa skrývajú aj rôzne monštrá, na jeho povrchu sú rôzne biómy a ich obyvatelia.
Počas tejto lekcie sa naučíe ako prejsť portálom do netheru, a ako môžeme meniť svet Minecraftu pomocou programovania.
V tejto lekcii sa posunieme v programovaní na ďalší level. Predstavíme si nové prvky a príkazy, ktoré nám umožnia byť vo svete Minecraftu efektívny (stavať veľa, rýchlo a automatizovane) a najmä, kolonovať husí ;).