Kurz venovaný tvorbe hier v prostredí Unity pomocou programovacieho jazyka C#. Hodiny sú navrhnuté tak, aby sme každému študentovi sprostredkovali prácu s Unity a tvorbu hier z rôznych pohľadov.

  • 5 stretnutí ( raz alebo niekoľkokrát týždenne)

  • 2 x 45 min (každé stretnutie)

  • COM_COURSES_MAX_STUDENT_NO_LABEL (10)


za kurz 85,00 €

Registrácia a rozvrh

Chceli by ste sa nás niečo opýtať?

Úvod

Kurz je skvelou voľbou pre študentov, ktorí sa zaujímajú o tvorbu hier v Unity a jazyku C#. Prostredie unity umožňuje tvorbu pokročilých 2D a 3D hier. V rámci kurzu si predstavíme základy programovania v C# a vytvoríme vlastnú verziu hernej klasiky Kapitán Hook. Naše online kurzy NIE SÚ webináre ani videá na Youtube! V priebehu našich kurzov lektor zdieľa so študentami svoju obrazovku a má možnosť sledovať, na čom študenti pracujú a v prípade potreby im pomôcť. Študenti môžu klásť otázky a aktívne diskutovať o svojich zadaniach, či problémoch.

Program kurzu

Cieľ lekcie je prestaviť si prostredie Unity a jeho možnosti. Zároveň si ukážeme základné prvky jazyka C# ako premenné, logické podmienky a metódy. Počas lekcie si vytvoríte vlastné postavy, systém na pohyb a animácie. Oboznámime sa aj so základmi hernej fyziky.
Cieľ lekcie je zvládnuť pokročilé spôsoby pohybu hráča (napr. skoky) a detekciu kolízií medzi hernými objektami. Naučíme sa vytvoriť vlastné herné rozhranie, ktoré bude zobrazovať skóre.
Na konci tejto lekcie budeme mať hotový systém súbojov. Naučíme sa programovať jednoduchých protivníkov a pasce. Naprogramujeme si aj podmienky pre vyhodnotenie víťazstva, čím bude hra hrateľná od začiatku až po koniec.
Cieľ lekcie je naprogramovať plne funkčné rebríky, pasce a pohyblivé platformy.
Na lekcii budeme vytvárať rôzne hráčske úrovne. Naučíme sa pridať hudbu.