Kurz je výbornou voľbou pre všetkých študentov, ktorých fascinuje svet Roblox-u. Na kurze sa naučíme tajomstvá vytvárania a spravovania vlastných svetov.

  • 5 stretnutí ( raz alebo niekoľkokrát týždenne)

  • 2 x 45 min. (každé stretnutie)

  • COM_COURSES_MAX_STUDENT_NO_LABEL (10)


za kurz 85,00 €

Registrácia a rozvrh

Chceli by ste sa nás niečo opýtať?

Úvod

Tento kurz je vhodný pre staršie deti, ktoré zaujíma programovanie hier v ROBLOXE. Počas kurzu si predstavíme programovací jazyk Lua i základy tvorby 3D hier. Pozrieme sa aj na hernú mechaniku a logiku a navrhovanie trojdimenzionálnych modelov. Naše online kurzy NIE SÚ webináre ani videá na Youtube! V priebehu našich kurzov lektor zdieľa so študentami svoju obrazovku a má možnosť sledovať, na čom študenti pracujú a v prípade potreby im pomôcť. Študenti môžu klásť otázky a aktívne diskutovať o svojich zadaniach, či problémoch.

Program kurzu

Cieľ lekcie je zoznámiť sa s prostredím ROBLOX Studio. Naučíš sa princípy práce s objektami, typ materiálov, farby a ako upravovať ich poziciu a veľkost. Vytvoríš si vlastnú mapu a pridáš do nej hráča.
Na tejto lekcii sa zoznámiš s jazykom LUA. Predstavíme si premenné a podmienkové príkazy. Pomocou nich naprogramujeme správanie hry ako kolízie a správanie objektov v hre.
Naprogramuješ si vlastnú extrémnu prekážkovú dráhu. Na ňu si umiestniš rôzne predmety a určiš si pravidlá svojej vlastnej hry. Naprogramujeme si vlastný systém kontrolných bodov. Pomocou editoru modelov vytvoríš rôzne úrovne s pevnými aj pohyblivými prekážkami. Pomocou jazyka LUA si naprogramuješ: super výskok alebo zničenie hráča pri náraze do prekážky.
Na tejto lekcii dokončíme projekt a potom ho zverejníme v ROBLOX-ovej komunite.
Počas lekcie sa naučíme sa základy tvorby animácie postavy spolu s interakciou s objektom. Nastavíme animáciu tak, aby sa spustila po každej výhre. Vytvoríš si svoju vlastnú animáciu a následne ju otestuješ vo svojej hre. Napíšeš program na spúšťanie tvojej animácie.