Tip pre nadšencov sveta Roblox. Na hodine sa naučíme používať programovací jazyk Lua na vytváranie a programovanie vlastných svetov.

  • 5 stretnutí (raz alebo niekoľkokrát týždenne )

  • 2 x 45 min. (každé stretnutie)

  • COM_COURSES_MAX_STUDENT_NO_LABEL (10)


za kurz 85,00 €

Registrácia a rozvrh

Chceli by ste sa nás niečo opýtať?

Úvod

Tento kurz je príležitosťou pre mladšie deti vyskúšať si, ako sa programujú hry v ROBLOXE pomocou jazyka Lua. Počas kurzu si predstavíme základy tvorby 3D hier. Pozrieme sa aj na hernú mechaniku a logiku a navrhovanie trojdimenzionálnych modelov. Naše online kurzy NIE SÚ webináre ani videá na Youtube! V priebehu našich kurzov lektor zdieľa so študentami svoju obrazovku a má možnosť sledovať, na čom študenti pracujú a v prípade potreby im pomôcť. Študenti môžu klásť otázky a aktívne diskutovať o svojich zadaniach, či problémoch.

Program kurzu

Cieľ lekcie je zoznámiť sa s prostredím ROBLOX Studio. Naučíš sa princípy práce s objektami, typ materiálov, farby a ako upravovať ich pozíciu a veľkost. Vytvoríš si vlastnú mapu a pridáš do nej hráča.
Na tejto lekcii sa zoznámiš s jazykom LUA. Predstavíme si premenné a podmienkové príkazy. Pomocou nich naprogramujeme správanie hry ako kolízie a správanie objektov v hre.
Naprogramuješ si vlastnú prekážkovú dráhu. Na ňu si potom môžeš umiestniť rôzne predmety a určiť si pravidlá svojej vlastnej hry.
Počas tejto lekcie dokončíme hru a zverejníme ju v komunite ROBLOX.
Cieľom lekcie je ukázať si animácie a interakcie medzi postavami. Vytvoríš si svoju animáciu a potom ju otestuješ vo svojej hre.