Kurzy pre študentov, ktorí majú záujem o vytvorenie vlastnej webovej stránky. Kurz obsahuje prvky ako HTML tagy, CSS štýly a oveľa viac.

  • 5 stretnutí ( raz alebo niekoľkokrát týždenne)

  • 2 x 45 min. (každé stretnutie)

  • COM_COURSES_MAX_STUDENT_NO_LABEL (10)


za kurz 85,00 €

Registrácia a rozvrh

Chceli by ste sa nás niečo opýtať?

Úvod

Tento kurz je skvelou voľbou pre staršie deti, ktoré zaujíma, ako vznikajú webové stránky. Počas kurzu si predstavíme základy tvorby webových stránok použitím HTML tagov. Pozrieme sa aj na CSS štýly a JavaScript a vytvoríme zopár interaktívnych stránok. Budeme pracovať v užívateľsky prívetivom nástroji Glitch. Po skončení kurzu si študent bude schopný vytvoriť vlastnú webovú stránku a uverejniť ju na internete. Naše online kurzy NIE SÚ webináre ani videá na Youtube! V priebehu našich kurzov lektor zdieľa so študentami svoju obrazovku a má možnosť sledovať, na čom študenti pracujú a v prípade potreby im pomôcť. Študenti môžu klásť otázky a aktívne diskutovať o svojich zadaniach, či problémoch.

Program kurzu

Zoznámiš sa s tvorbou webových stránok, štruktúrou HTML dokumentu, základnými tagmi. Vytvoríš si svoju prvú webovú stránku - Rozvrh hodín.
Predstavíme si pokročilejčie HTML elementy. Naučíš sa vytvárať formuláre na webových stránkach. Vytvoríš stránku s registračným formulárom.
Cieľ lekcie je vytvoriť stránku Lego obchodu. Bude obsahovať logo, banner, ikonu stránky, vlastné google fonty, interaktívne menu a podstránku s registračným formulárom. Tiež sa naučíš pracovať s DIV kontajnermi a používať štýly a triedy.
Počas lekcie si vytvoríme hru Kameň, papier, nožnice pre dvoch hráčov. Na naprogramovanie hracej logiky využijeme JavaScript jazyk.
Úvod do jazyka JavaScript. Naučíš sa programovať interaktívne webové aplikácie. Vytvoríš aplikáciu Kalkulačka.