Kurz je začiatkom dobrodružstva tvorby web stránok. Poskytuje základné informácie o trvorbe a dizajne webových stránok.

  • 5 stretnutí (raz alebo niekoľkokrát týždenne )

  • 2 x 45 min. (každé stretnutie)

  • COM_COURSES_MAX_STUDENT_NO_LABEL (10)


za kurz 85,00 €

Registrácia a rozvrh

Chceli by ste sa nás niečo opýtať?

Úvod

Tento kurz je skvelou voľbou pre mladšie deti, ktoré zaujíma, ako vznikajú webové stránky. Počas kurzu si predstavíme základy tvorby webových stránok použitím HTML tagov. Pozrieme sa aj na CSS štýly. Budeme pracovať v užívateľsky prívetivom nástroji Glitch. Po skončení kurzu si študent bude schopný vytvoriť vlastnú webovú stránku a uverejniť ju na internete. Naše online kurzy NIE SÚ webináre ani videá na Youtube! V priebehu našich kurzov lektor zdieľa so študentami svoju obrazovku a má možnosť sledovať, na čom študenti pracujú a v prípade potreby im pomôcť. Študenti môžu klásť otázky a aktívne diskutovať o svojich zadaniach, či problémoch.

Program kurzu

Zoznámiš sa s tvorbou webových stránok, štruktúrou HTML dokumentu, základnými tagmi. Vytvoríš si stránku pre svoju obľúbenú hru, kde pridáš obsah, galérie, video z YouTube a odkaz.
Naprogramujeme si stránku s kuchárskym receptom podľa výberu študentov. Naučíš sa vytvárať zoznamy. Zoznámiš sa s jazykom CSS, pomocou ktorého ľahko dokážeme meniť vzhľad stránok. Tiež sa naučíš importovať do svojej stránky vlastné google fonty.
Cieľ tejto lekcie je vytvoriť stránku s programom kina. Informácie budeme prezentovať formou tabuľky. Naučiš sa vytvárať a formátovať tabuľkové dáta.
Cieľ lekcie je vytvoriť informačnú stránku pre obchod s hudobnými nástrojmi. Stránka bude obsahovať logo, menu a podstránku s kontaktným formulárom. Naučíš sa pracovať s DIV kontajnermi a používať štýly a triedy.
Dokončíme si projekt hudobnín a zhrnieme poznatky o tvorbe webstránok.