Kurzy pre študentov, ktorí ukončili druhý semester kurzu Základy tvorby hier

Hra Minecraft očami programátorov. Vytvoríme animácie, skripty pomocou ktorých si upravíme svet Minecraftu s využitím rôznych programov a programovacích jazykov.

  • 14 stretnutí (raz za týždeň)

  • 2 x 45 min (každé stretnutie)


jednorazovo alebo v 5 splátkach 229,00 €

Registrácia a rozvrh

Chceli by ste sa nás niečo opýtať?

Úvod

Online kurz Minecraft „Dobrodružstvo s programovaním“ nadväzuje na kurz „Základné tvorby hier“. Počas kurzu si preveríme svoje znalosti úpravy Minecraftu pomocou rôznych programovacích jazykov, aplikácií a programov. Vďaka použitiu inovatívnych metód výučby sa naučíme tajomstvá tvorby hier a zároveň sa skvele zabavíme. Po absolvovaní kurzu dostane každý účastník certifikát potvrdzujúci účasť. Naše online kurzy NIE SÚ webináre ani videá na Youtube! V priebehu našich kurzov lektor zdieľa so študentami svoju obrazovku a má možnosť sledovať, na čom študenti pracujú a v prípade potreby im pomôcť. Študenti môžu klásť otázky a aktívne diskutovať o svojich zadaniach, či problémoch. TECHNICKÉ POŽIADAVKY: PC/Laptop absolútnym minimom 8GB RAM, ideálne 16GB, zároveň procesor so 4 jadrami a 2GB miesta na disku. Všetky kurzy sú na win10, použitie linux alebo mac nie je možné.

Program kurzu

Začíname úplne nové dobrodružstvo. Pravdepodobne vieš, že Minecraft je jednou z najpopulárnejších hier na svete, ale vedel si, že ho v priebehu kurzu upravíme? Super, že? Ukážeme sa ako modderi - tvorcovia herných módov.
Musíme sa pohybovať čo najtichšie. Počuješ tie zvuky? Skrývajú sa niekde za stromami, hordy zombíkov. Musíme sa pripraviť na možný útok! Určite sa nám zíde dobrá výzbroj, meče a veľa proviantu.
Poplach! Poplach! Pre všetky živé tvory máme znepokojujúce správy. Zombíci našli spojencov u Drowners a Hounds. Prichádzajú vo vlnách. Skúsme si navrhnúť ochranné mechanizmy.
Vži sa do úlohy gladiátora a bojuj s hordami nepriateľov. Ako dlho prežiješ? Pozrime sa. Už na teba čaká Creeper, Zombíci a ďalšie postavičky.
Čaká ťa ešte viac súperov. Navyše sa obávame, že prichádzajú ešte mocnejšie tvory. Musíme byť veľmi opatrní. Prežiť v aréne čo najdlhšie.
Pohroma! Aquaman sa na nás obrátil so žiadosťou o pomoc. Všetky oceány vyschli a Aquaman potrebuje miesto, kde môžu žiť morské tvory. Pomôžme si navzájom superhrdina. V budúcnosti, keď budeš potrebovať pomoc Aquamana, rád sa ti odplatím.
Práve sme dorazili do Čarodejníckej chtrče. Na stole je veľká sklenená guľa. Je tu počuť zombíkovské zavrčanie a odfrknutie Enderman-ov. Dnes sa s pomocou gule pozrieme do minulosti a pripomenieme si, čo všetko sa stalo počas nášho doterajšieho dobrodružstva v Minecrafte. Si pripravený? Začíname!
Tvorcom modov je hráč, ktorý v hernom svete nikdy nedostane dostatok nových prvkov. Aj tebe v Minecrafte niečo chýba? Spoločne vyrobíme meč obrov, starodávny artefakt, nájdený niekde na vrcholoch hôr.
Dnes nebudeme upravovať jednu položku, ale celý svet. Zmeníme atmosféru, pridáme nové postavy. Niečo sa deje. Neviem, či to už vidíš, ale na obzore sa zhromažďujú čierne mraky. Zaujímalo by ma, čo to je?!
Čierne mraky sa blížia. O chvíľu bude celý svet zahalený temnotou. Dokážeme prežiť?
Navrhovanie hier nie je len o ich vytváraní, ale aj o všetkých druhoch tém súvisiacich s tvorbou grafov, 3D grafiky, animácií. Dnes vytvoríme jednu z týchto animácií. Sadni si za počítač a na chvíľu sa staň režisérom filmu Minecraftu.
Ďalší deň práce na animáciách. Každá animácia musí byť dôsledne skontrolovaná, kým uzrie svetlo sveta. Dnes budeme pracovať na detailoch našej animácie a naučíme sa, ako ju zverejniť.
Je najvyšší čas využiť svoje znalosti o animáciách a vytvoriť projekt od nuly. Staň sa režisérom, scenáristom, kostýmovým výtvarníkom a zvukovým dizajnérom. Podmaň si Hollywood ešte dnes!
Si zvedavý, čo ťa čaká budúci semester? Na dnešnej lekcii si ukážeme, čo sme si pre vás v ďalšom semestri pripravili. Vytvoríme si aplikáciu pre telefón. Chyť svoj smartphone a môžeme začať!