Kurz pre študentov, ktorí vedia programovať v jazyku Scratch alebo absolvovali predchádzajúci kurz: Základy tvorby hier 1.

Kurz je úvodom do programovania a vytvárania hier v 3D pomocou prostredia KoduGame Lab. Navyše si ukážeme, ako vďaka je vďaka systému Makey Makey možné vytvárať interakcie medzi skutočným a virtuálnym svetom.


V tomto kurze, ktorý je pokračovaním a nadväzuje na kurz Základy tvorby hier 1, vstúpime do sveta 3D hier. Pomocou Makey Makey sa pokúsime zvolenú hru preniesť do reálneho sveta. Skvelý zážitok zaručený!

  • 14 stretnutí (raz za týždeň)

  • 2 x 45 min (každé stretnutie)


jednorazovo alebo v 5 splátkach 229,00 €

Registrácia a rozvrh

Chceli by ste sa nás niečo opýtať?

Úvod

Na kurze pokračujeme v programovaní hier v Scratchi s využitím nových blokov a vyskúšame si aj programovanie 3D hier v platforme KODU. Naše online kurzy NIE SÚ webináre ani videá na Youtube! V priebehu našich kurzov lektor zdieľa so študentami svoju obrazovku a má možnosť sledovať, na čom študenti pracujú a v prípade potreby im pomôcť. Študenti môžu klásť otázky a aktívne diskutovať o svojich zadaniach, či problémoch. TECHNICKÉ POŽIADAVKY: PC/Laptop absolútnym minimom 8GB RAM, ideálne 16GB, zároveň procesor so 4 jadrami a 2GB miesta na disku. Všetky kurzy sú na win10, použitie linux alebo mac nie je možné. Po absolvovaní kurzu dostane každý účastník certifikát potvrdzujúci účasť.

Program kurzu

Vitaj v ďalšej fáze nášho dobrodružstva. Čakajú nás výzvy, cestovanie v čase, nové hry a pokročilé programovania. Priprav sa na prvú výzvu. Ideme pretekať. 3 .... 2 .... 1 ..... Štart !!!
Ničivé drony Dr. Dooma útočia. Počuješ ten hluk? Musíme sa dostať do továrne, ktorá ich vyrába a zničiť ju. Buď opatrný, Údolí osudu je mietami veľmi úzke a drony stále útočia.
Za tisíc sudov rumu! Kapitán Jack opäť útočí! Čo urobíme? Čo len urobíme? Postavíme sa mu zoči voči! Si pripravený na útok? Nastupujeme. Ahhhhhh!
Vo svete Code Game Lab sa objavil neznámy objekt. Musíme odhaliť jeho tajomstvá. Pokús sa nestratiť sa v tejto spleti ciest. Objekt sa potulujte sa pomaly. Buď opatrný, v bludisku sa môžu objaviť rôzne pasce.
Už tam skoro sme! Pssst ..... počuješ? Je to pravdepodobne slávna labyrintová príšera. Musíme sa preplížiť čo najtichšie, inak skončíme ako jej večera.
Určite poznáš bojový systém, kde každý bojuje proti každému. Máš na to, zlikvidovať všetkých svojich protivníkov. Musíš si ale vybrať, strieľaš rakety alebo loptičky?
Musís skákať, bežať a ešte si aj skontrolovať presnosť. Je čas na prekážkovú dráhu. Dávaj si pozor na lavíny, nepriateľské postavy a ďalšie protivenstvá. Každá prekonaná prekážka je ďalším krokom na ceste k víťazstvu.
Mozart? Bach? Beethoven? A mo6no práve Obor? Otestujte sa ako hudobník a skladateľ. Je pre teba vážna hudba príliš vážna? Tu si teraz môžeš si vytvoriť vlastnú skladbu.
V ktorom roku bol vytvorený Minecraft? Ako sa volá zažínač ohňa z oblasti Kanto v hre Pokemon? Aký typ zbrane je vo Fortnite najvzácnejší? Odpovedz na tieto a ďalšie otázky ešte dnes v našom skvelom hernom kvíze.
Staň sa DJ-om a hudbníkom zároveň. Vytváraj hudbu pomocou predmetov každodennej potreby. To, čo sa zvyčajne zdá nemožné, je s Obrami možné uskutočniť. Pusťme sa do toho!
Chyťte ich všetkých! Pikachu a štartovacie pokémony prvej generácie - Kanta možete chytiť práve v prostredí Scratch. Skontroluj si svoju presnosť a vrhaciu silu, ale buď opatrný. Nie každý pokémon chce v Pokeballe zostať navždy. Pika Pika Pikachuuuuu.
Opäť sa musíme popasovať so silou Pokémona. Nezabudni, ak Pokeball hodíš presne, máš väčšiu šancu chytiť Pokémona. Ktorý je tvoj obľúbený? Pikachu? Charmander? Squirtle? Alebo Bulbasaur? Skús aspoň jedného z nich chytiť.
Zvládli sme to. Ďalšie dobrodružstvo je za nami. Dúfame, že sa ti páčilo. Ale počkaj ... Ešte nie je koniec. Čakajú tu na teba ďalšie Dobrodružstvá s programovaním. Pridaj sa k nám a zaži nové svety. O týždeň tu máme prichystané špeciálne prekvapenie, nový svet, ktorý ti pomôžeme spoločne vytvoriť. Poznáš Minecraft? Ak áno, tak to bude hračka!
Vau! Spolu s Obrom sa nám podarilo otvoriť portál do sveta Minecraftu. Vstúp tam s nami a naučíš sa naprogramovať Steva, aby sa stal Pánom sveta ...