Kurz pre študentov, ktorí absolvovali prvý semester kurzu Webové stránky.

Pokročilé prvky tvorby webových stránok. Na základe získaných poznatkov je tiež predstavená tvorba internetových hier. V druhej časti kurzu sa staneš expertom na webové stránky. Ak si chceš vytvoriť vlastnú webovú stránku a zverejniť ju na internete, tento kurz je správna voľba.

  • 14 stretnutí (raz za týždeň)

  • 2 x 45 min. (každé stretnutie)

  • COM_COURSES_MAX_STUDENT_NO_LABEL (10)


jednorazovo alebo v 5 splátkach 249,00 €


Chceli by ste sa nás niečo opýtať?

Úvod

Na tomto kurze študenti poračujú v tvorbe zložitejších webových stránok. Po absolvovaní kurzu dostane každý účastník certifikát potvrdzujúci účasť. Naše online kurzy NIE SÚ webináre ani videá na Youtube! V priebehu našich kurzov lektor zdieľa so študentami svoju obrazovku a má možnosť sledovať, na čom študenti pracujú a v prípade potreby im pomôcť. Študenti môžu klásť otázky a aktívne diskutovať o svojich zadaniach, či problémoch. TECHNICKÉ POŽIADAVKY: PC/Laptop absolútnym minimom 8GB RAM, ideálne 16GB, zároveň procesor so 4 jadrami a 2GB miesta na disku. Všetky kurzy sú na win10, použitie linux alebo mac nie je možné.

Program kurzu

Zopakujeme si premenné. Naučíme sa ich vytvárať a používať v JavaScripte. Pridáme aj rôzne typy aritmetických operátorov a úloh.
Pripomenieme si podmienky. Naučíme sa vytvárať podmienené pokyny v JavaScripte. Oboznámime sa s logickými operátormi použivanými na tvorbu zložitých podmienok, ako aj s pokynmi na prepnutie.
Naučíme sa funkcie a populárne metódy práce s textovými typmi.
Dozvieme sa viac o mapách. Účastníci spoznávajú populárne operácie na mapkách.
Oboznámime sa s cyklami. Naučíme sa slučky „pre“ a „zatiaľ čo“ a presvičíme si ich.
Naučíme sa, čo sú objekty a ako ich vytvárať v JavaScripte.
Opakovanie poznatkov z predošlých hodín, kvíz.
Predstavíme si koncept DOM. Vytvoríme jednoduché interakcie na webovej stránke.
Pripravíme zoznam, do ktorého budeme môcť pridávať nové úlohy a odstraňovať hotové úlohy. Celú zoznam si budeme môcť vytlačiť.
Vytvoríme hru Obesenec, ktorá je založená na hádaní slov.
Rozšírime a rozpracujeme projekt z predchádzajúcej lekcie.
Vytvoríme prepracovanú hru pre dvoch hráčov, ktorá bude pozostávať z hodu kockou a bodovania. Okrem toho bude hra určovať podmienky víťazstva a prehry, straty bodov.
Rozšírime a rozpracujeme projekt z predchádzajúcej lekcie.
Predstavíme si možnosti ďalšej práce v C#.