Kurz pre študentov, ktorí absolvovali kurz ROBLOX s LUA.

Naučíme sa vytvárať webové stránky pomocou HTML, CSS a JS. Jednotlivé lekcie majú projektový charakter a umožňujú ich implementáciu v komplikovanom svete internetu. Zistite, ako fungujú webové stránky založené na HTML, CSS a JavaScript. Vytvorte si vlastný web a zdieľajte ho s ostatnými. To všetko iba na našich kurzoch.

  • 14 stretnutí (raz za týždeň)

  • 2 x 45 min. (každé stretnutie)

  • COM_COURSES_MAX_STUDENT_NO_LABEL (10)


jednorazovo alebo v 5 splátkach 249,00 €

Registrácia a rozvrh

Chceli by ste sa nás niečo opýtať?

Úvod

Na tomto kurze sa študenti naučia základy tvorby webových stránok. Zoznámia sa so značkovacím jazykom HTML a ako vizuálne formátovať webové stránky pomocou CSS. Pozrieme sa taktiež na základy JavaSript. Študenti si vytvoria a publikujú vlastnú webovú stránku. Naše online kurzy NIE SÚ webináre ani videá na Youtube! V priebehu našich kurzov lektor zdieľa so študentami svoju obrazovku a má možnosť sledovať, na čom študenti pracujú a v prípade potreby im pomôcť. Študenti môžu klásť otázky a aktívne diskutovať o svojich zadaniach, či problémoch. TECHNICKÉ POŽIADAVKY: PC/Laptop absolútnym minimom 8GB RAM, ideálne 16GB, zároveň procesor so 4 jadrami a 2GB miesta na disku. Všetky kurzy sú na win10, použitie linux alebo mac nie je možné.

Program kurzu

Predstavíme si štruktúru dokumentu HTML. Oboznámime sa s online editorom Glitch. Ukážeme si základné tagy, ktoré umožňujú pridať na stránku obsah, napríklad hlavičky, text a hypertextové odkazy.
Počas lekcie si ukáže, ako pridať zdroje z iných webových stránok. Na svoj web si pridáme obrázky, ikony, videá, dokument vo formáte pdf a interaktívnu mapu. Každý študent si vytvorí projekt „Moje mesto“.
Študenti si vytvoria kulinársky blog. Povieme si o zoznamoch a ich typoch, ako aj o jazyku CSS, ktorým budeme meniť vzhľad svojich webových stránok. Každý účastník navyše naimportuje a vo svojom projekte použije vybraný systém komentárov Google Fonts and Disqus.
Rozpracujeme a rozšírime projekt z predchádzajúcej lekcie.
Prezentácia údajov pomocou grafov. Naučíme sa zodpovedajúcim spôsobom vytvárať a formátovať grafy. Pripravíme si tabuľku, v ktorej zostavíme rebríček najlepších telefónov. Do tabuľky umiestnime aj najdôležitejšie informácie o jednotlivých modeloch.
Cieľ hodiny je naučiť sa vytvárať formuláre pomocou rôznych komponentov: textové polia, tlačidlá, začiarkavacie políčka, rozbaľovacie zoznamy. Počas lekcie pripravíme rozsiahly kontaktný formulár.
Vytvoríme si stránku na tému podľa svojho výberu. Tá by mala obsahovať čo najviac prvkov, ktoré sme sa doteraz naučili.
Cieľ hodiny je oboznámiť sa so zvýrazňovačom.
Cieľ lekcie je vytvoriť stránku Lego obchodu. Bude obsahovať logo, banner, ikonu stránky, vlastné google fonty, interaktívne menu a podstránku s kontaktným formulárom.
Rozpracujeme a rozšírime projekt z predchádzajúcej lekcie.
Cieľ lekcie je vytvoriť webovú stránku reštaurácie. Stránka bude mať samostatné sekcie ako menu, galériu, kontak, lokácia...
Rozpracujeme a rozšírime projekt z predchádzajúcej lekcie.
Rozpracujeme a rozšírime projekt z predchádzajúcej lekcie.
Vytvoríme si automatickú galériu reštaurácie. Počas lekcie vylepšíme dizajn reštaurácie. Automatická galéria pridáme pomocou JavaScriptu.