Kurz pre študentov, ktorí vedia programovať v jazyku Scratch alebo absolvovali predchádzajúci kurz Počítačové hry a programy 1.

Navrhovanie mobilných aplikácií v prostredí App Inventor. Následne je predstavený pokročilý vývoj 3D hier v prostredí Kodu Game Lab.


V tomto kurze, ktorý je pokračovaním a nadväzuje na kurz Počítačové hry a programy 1, sa najprv zmeníme na návrhárov mobilných aplikácií a vytvoríme svoje vlastné hry pre smartfóny. Neskôr vstúpime do sveta 3D hier pomocou Game Lab Code.

  • 14 stretnutí (raz za týždeň)

  • 2 x 45 min. (každé stretnutie)

  • COM_COURSES_MAX_STUDENT_NO_LABEL (10)


jednorazovo alebo v 5 splátkach 229,00 €


Chceli by ste sa nás niečo opýtať?

Úvod

Počas kurzu sa naučíme programovať aplikácie pre Android v jazyku App Inventor. Okrem toho si predstavíme tvorbu 3D hier v platforme KODU a pozrieme sa aj na hru Minecraft v jazyku Python. Po absolvovaní kurzu dostane každý účastník certifikát potvrdzujúci účasť. Naše online kurzy NIE SÚ webináre ani videá na Youtube! V priebehu našich kurzov lektor zdieľa so študentami svoju obrazovku a má možnosť sledovať, na čom študenti pracujú a v prípade potreby im pomôcť. Študenti môžu klásť otázky a aktívne diskutovať o svojich zadaniach, či problémoch. TECHNICKÉ POŽIADAVKY: PC/Laptop absolútnym minimom 6GB RAM, ideálne 8GB, zároveň procesor so 4 jadrami a 5GB miesta na disku. Všetky kurzy sú na win10, použitie linux alebo mac nie je možné. Ideálne pre skúšanie mobilných aplikácií je výhodou mať mobil alebo tables s Androidom.

Program kurzu

Vytvoríme aplikáciu na počítanie krokov, odpočítavanie prejdenej vzdialenosti a rýchlosti.
Cieľ lekcie je vytvoriť mobilnú hru "Stlač tlačidlo". Naučíme sa pracovať s mechanizmom časovača, náhodnými číslami, použijeme animáciu, zvuky a nastavíme si premenné.
Cieľ lekcie je vytvoriť aplikáciu diktafón. Naučíme sa niečo o mechanizme nahrávania, zvukových komponentoch a upozorneniach.
Cieľ lekcie je vytvoriť mobilnú aplikácie Flash Cards. Sú pamäťové karty, ktoré uľahčujú napr. učenie sa slovíčiek nového jazyka. Naučíme sa pracovať so senzormi.
Dokončíme aplikáciu z predchádzajúcej hodiny.
Vytvoríme hru, pomocou ktorej sa naučíme pracovať s mechanizmom preskakovania v rôznych druhoch aplikácií.
Dokončíme projekt z predchádzajúcej hodiny.
Vytvoríme hru piškvorky. Preberieme si rôzne spôsoby tvorby aplikačnej logiky a odprezentujeme vlastné projekty.
Dokončíme hru z predchádzajúcej hodiny, otestujeme svoje vedomosti a odprezentujeme vlastné projekty.
Cieľ hodiny je vytvoriť našú prvú hru v KODU. Vytvoríme hru Preteky a pritom sa naučíme pracovať s KODU a spoznáme špecifiká programovania 3D hier.
Vytvoríme hru Preplnená cesta. Naučíme sa vytvárať a ničiť oponentov. Tiež si ukážeme ako vytvoriť mechanizmus odpočítavania času.
Počas lekcie si vytvoríme hru Star Wars a naprogramujeme pohyb postáv medzi hracími plochami. Naučíme sa ovládať viacero postáv naraz.
Počas lekcie sa popasujeme s vytvorením sveta s viacerými úrovňami a vytvoríme mechanizmy pre teleport a stavanie mostov.
Cieľ lekcie je zoznámiť sa s jazykom Python pomocou hry Minecraft. Je to ukážka z nadväzujúceho kurzu. A rozdáme si certifikáty.